четверг, 19 мая 2022 г.

Вишиванка - символ сили, добробуту, краси та оберегів

 


Всесвітній день вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Ідеєю свята є збереження українських цінностей. Саме ж свято запрошує кожного громадянина до абсолютно простого вчинку - одягнути  вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато симолів сили, добробуту, краси та оберегів.


воскресенье, 15 мая 2022 г.

Легко того навчати, хто хоче багато знати


Нова Українська Школа формує у молодших школярів початкові вміння розпізнавати, знаходити, свідомо відбирати, збирати, опрацьовувати та аналізувати просту інформацію за допомогою цифрових пристроїв, дитячих енциклопедій, пізнавальної літератури. Результатом такої роботи є створення лінійного продукту -  "Інформативна картка". Інформативна картка не лише зберігає факти, але і демонструє взаємозв'язки між ними, тим самим забезпечуючи швидше і глибше розуміння матеріалу. Такий вид діяльності сприяє формуванню критичного та латерального мислення, творчому розвитку особистості, розвитку пізнавальних інтересів у дітей. Протягом  навчального року другокласники узагальнювали роботу, створюючи інформативні картки з таких тем: "Мігруючі і осілі птахи",  "Гора Говерла", "Моя країна - Україна" та інші. 

среда, 4 мая 2022 г.

Рух весни


 Під час обговорення і пояснення причин весняних змін у живій і неживій природі, постало запитання - чи можна зафіксувати інформацію про весняні зміни у природі і яким способом. Діти згадали, що інформацію можна зберегти у фотографіях, малюнках чи записах. Другокласники вирішили, що свої спостереження, враження вони зафіксують за допомогою одного із наймолодших і унікальних видів мистецтва - фотографії. Бо фотографія унікальна тим, що вона може передати рух. Тому першу виставку світлин ми назвали "Рух весни".

Рух весни

 


Під час обговорення і пояснення причин весняних змін у живій і неживій природі, постало запитання - чи можна зафіксувати інформацію про весняні зміни у природі і яким способом. Діти згадали, що інформацію можна зберегти у фотографіях, малюнках чи записах. Другокласники вирішили, що свої спостереження, враження вони зафіксують за допомогою одного із наймолодших і унікальних видів мистецтва - фотографії. Бо фотографія унікальна тим, що вона може  передати рух. Тому першу виставку світлин ми назвали "Рух весни".

Паперові скульптури

 Сьогодні ми працювали з матеріалом, з яким маємо справу щодня. Виявляється, творити з нього надзвичайно зручно. Це - папір. Діти експериментували: спробували зібгати аркуш, скручували його, згинали. Відчули, який він слухняний, як змінює фактуру, набуває пружності, пластичності. Виготовлення об'ємних просторових композицій з паперу - чудова нагода відійти від стереотипних навичок, стандартних рішень. Така діяльність відкриває широкі можливості для імпровізації, розвитку творчого, мистецького бачення світу, адже всі витвори з нього виходять чарівно химерними. Погляньте, як ми старанно працювали і оцініть результат роботи.

воскресенье, 1 мая 2022 г.

Екологічне виховання молодших школярів

 


Світ, що оточує дитину, - це передусім світ природи з безмежним багатством явищ, з невичерпною красою. Тут, у природі, вічне джерело дитячого розуму.  

                                        В. Сухомлинський