вторник, 26 декабря 2023 г.

Шлях до мрії потрібно розпочинати з самого дитинства

Пряники - традиційне частування, що поєднує в собі функції десерту та смачного презенту. Їх готують напередодні різдвяних свят. Тому Дімітрієва Світлана Миколаївна організувала для четвертокласників захоплюючий кулінарний майстер-клас із розписування пряників. Майстриня провела його у цікавій 
теплій атмосфері. Вона розповіла про прянощі, якими здобрюють тісто, показала як готується глазур. Всі залюбки поринули в творчу атмосферу розпису і отримали безліч позитивних емоцій та незабутніх вражень. Діти розмальовували пряникові фігури - ялиночки, шишки, будиночки, сніговички.

среда, 13 декабря 2023 г.

Вивчаємо - уявляємо - моделюємо

 

Поглиблюючи  знання про опорно-рухову систему та її значення в організмі людини,  четвертокласники  протягом уроку  досліджували проблему «Чому важливо мати гарну поставу?». Учні обговорили, наскільки важлива постава для здоров’я людини. Вияснили, що вона не дається людині від народження, а кожен формує її сам та  перевіряли, яку поставу вже сформував кожен. А щоб зберегти струнку поставу, склали правила, яких слід дотримуватися протягом життя. 

День різдвяного светра

Грудень місяць – це коли пахне морозним повітрям, ялинкою та мандаринами. А такі дні, як наприклад, День різдвяного светра, створюють передсвятковий настрій. Саме у грудні відзначають цю подію. Раніше светр був невідкладною частиною зимового одягу. Майстрині плели їх з  вовняних ниток вручну. Теплий в’язаний светр із зимовим орнаментом прийшов до нас зовсім недавно з Англії. Червоні, жовті, зелені,  з оленями, сніжинками, все це - різноманітні різдвяні светри. Ніби прості речі, а  так добре піднімають святковий настрій. Тому не дивно, що і в Україні  одягають різдвяні светри не тільки 13 грудня, а і протягом всіх прохолодних зимових  днів. 

пятница, 8 декабря 2023 г.

Правовий вернісаж



Я маю право жити на землі,

Творити, дихати, учитись.

Примножувати багатства всі її,

Своєю Україною гордитись 



четверг, 7 декабря 2023 г.

Українська хустка - оберіг жіночої вроди


Хустка - крила над батьківським краєм.

Вона барви ввібрала у себе усі.

Зустрічайте це диво Вкраїни - 

Гарну хустку у всій її пишній красі.

среда, 6 декабря 2023 г.

Будемо природі другом!

Щоб наша країна залишалася квітучою і зеленою, необхідно зберігати ті дерева, які вже ростуть в лісах, садах, при дорогах. Перед Новим роком українці знищують тисячі ялинок та сосен, щоб зробити свою оселю красивішою на декілька днів. Але ж нова ялинка так швидко не виросте, щоб в наступному році ти зміг знову принести її додому. Тому з метою залучення дітей до практичної природоохоронної роботи, розвитку навичок до творчості учні Барабойської гімназії взяли участь в акції "Ялинка", щоб замінити живу ялинку на зроблену своїми руами. Творчість та уява допомогли четвертокласникам та їх батькам зробити до Новорічного свята власними руками ялинки та прикраси до них, не завдаючи шкоди природі.


четверг, 30 ноября 2023 г.

Брати наші менші

30 листопада - справжнє свято для тих, хто обожнює кішок, собак, папуг та інших домашніх тварин. Подія має міжнародний характер та називається Всесвітнім днем домашніх тварин. Завдання людства - нести відповідальність за кожну живу істоту і пам'ятати, що вони - наші менші брати, а не об'єкти для гри та розваг, і потребують турботи та піклування. Особливо це стосується домашніх вихованців, які цілковито залежать від свого господаря. 


суббота, 25 ноября 2023 г.

Свічка пам'яті


Ті чорні дні голодомору,

Мов рана, що не заживає.

Вона крізь час тривожить душу,

І спокою вона не має.


Це рана, яка досі ятрить кожному свідомому громадянину України. Було забрано мільйони життів. І сьогодні, 90 років потому, ми бачимо, що країна, яка зруйнувала наше мирне життя - та країна, яка створила Голодомор 90 років тому.  Ми маємо згадувати такі трагічні історії, маємо пам'ятати це, нести по життю, відновлюватись і шанувати тих героїв, які нині борються за нашу незалежність. Учні 4-Б класу25 листопада о 16 годині разом з усією Україною запалили свічки пам'яті, бо ми батьки і вчителі, повинні навчати дітей бути свідомими громадянами своєї держави, знати і вивчати її історію, свій рідний край, примножувати її славу.





















пятница, 24 ноября 2023 г.

Хліб - це значить - жить!

 



Їж, сину, хліб і не  кидай додолу,

А підніми, коли не там лежить.

А як сідаєш, сину мій, до столу,

То пам’ятай, що  хліб – це значить – жить!





вторник, 21 ноября 2023 г.

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013 років. Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість. 
Гідність і свобода, воля і незалежність, права людини — це цінності, що визначають фундамент української нації та крізь століття вели покоління наших предків до мети: соборної незалежної держави. Це цінності, що плекали мрію, будували шлях до її втілення й нині дають силу та мужність захищати рідну землю від ворога.

среда, 15 ноября 2023 г.

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути

Почалася ця  історія, коли  Макс і Моллі потрапили усередину анатомічного атласу і з ними відбулися  дивовижні  пригоди. А учні 4-Б класу разом з героями книжки Керол Доннер спостерігаючи за їх пригодами, розпочали вивчення організму людини.Опрацьовуючи тему «Чому печінку називають фільтром організму?», вияснили,  що печінка – теж фільтр, який безупинно очищує кров від шкідливих для організму речовин.

вторник, 14 ноября 2023 г.

Твій друг - безпечний рух

Життя - найдорожчий скарб. Та не всі діти розуміють, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним,а життя - безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди.  А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватися. Тому в рамках тижня безпеки дорожнього руху в 4-Б класі проведено заняття "Твій друг - безпечний рух", метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі. Урок розпочався екскурсією до складного роздоріжжя з обмеженою оглядовістю, тому що дорога від дому до школи багатьох дітей нашого класу проходить цим перехрестям. 

понедельник, 13 ноября 2023 г.

Твори добро!

13 листопада в Україні і світі відзначають Всесвітній день доброти. Це чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з'єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного. І як закликають організатори свята, важливо бути добрим не тільки в цей день, але і щодня, причому добрим безмежно і безкорисливо. Адже, якщо чекати подяку (в будь-якому її прояві) за свою доброту, то це вже не справжня Доброта. 

суббота, 21 октября 2023 г.

21 жовтня: яке сьогодні свято?

 


21 жовтня, у всьому світі відзначають Всесвітній день яблук, який був започаткований 2020 року. Яблуко – один з найпопулярніших фруктів, тому, без сумніву, заслуговує на таке свято.




В Україні яблуню завжди вважали чудо-деревом. В старих народних казках були згадки про молодильні яблука. А для того, щоб дізнатися майбутнє, казковим героям потрібно було лише почати катати яблучко по тарілочці. Зараз вже й малюки знають про користь цих смачних ліків. Яблуко входить до трійки найбільш популярних фруктів у всьому світі, після манго і бананів. Воно містить в собі велику кількість вітамінів Е, К і вітамінів групи В. Яблука багаті залізом, натрієм, калієм, цинком, пектином і йодом. Цей плід підтримує нашу імунну систему, забезпечуючи організм вітаміном С і цинком, який необхідний для правильного функціонування білих кров’яних клітин, відповідальних за знищення шкідливих мікроорганізмів. Тому нумо відзначати цей день, підтримуючи українських виробників яблук! На честь цього свята давайте всі  з’їмо по одному яблуку та закличемо це зробити рідних і сусідів.












 

понедельник, 16 октября 2023 г.

Пам'ять вічно жива

 


З метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної гідності, любові до рідного краю, почуття вдячності воїнам ЗСУ за захист Вітчизнив 4-Б класі відбувся  урок «Пам'ять вічно жива»


Кожна  людина  найбільше  любить  той  край,  де  народилась  і живе. Кожен  пишається  своєю  рідною  країною. Україна не раз піднімалася з колін. Побита і в ранах, та нездоланна для ворогів своїх, вона йшла ворогу під кулі, щоб захистити всіх своїх дітей. І ось знову прийшла біда, у якій гинуть військові, мирне населення і діти. Нова Україна народжується в цій боротьбі, бо її свободу відстоює увесь український народ. Слова «Слава Україні» – Героям Слава» перестали бути просто вітанням – це вже віддання шани найкращим, котрі в найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини. Тому діти уважно слухали розповідь про наших односельців, які загинули в кровавій бійні проти ворога. Найбільше школярів вразила розповідь про Максима Браславського, випускника нашої школи – співучого соловейка, який так і не доспівав своєї останньої пісні, бо куля обірвала  молоде талановите життя. Діти  вперше почули, з якою любов’ю він співав українські пісні. На знак подяки хвилиною мовчання вшанували четвертокласники пам'ять Кушка Юрія Миколайовича, Бевза Олександра Володимировича, Панашенка Олександра Володимировича, Кушка Андрія Леонідовича. Світла їм пам'ять! 

Цвіт нації наш гине у боях

Серед безлюдних та зруйнованих будівель.

Над ними майоріє рідний стяг

Цей символ вічності, незламності країни.

Вони стоять і захищають до кінця

Те, що з дитинства в серці проростає.

Любов до матері з любов`ю до життя

                                                                        І звісно ж Батьківщина місце має.










пятница, 13 октября 2023 г.

Картопля - другий хліб?

 

Готуючись до інтегрованого уроку ЯДС взяла за мету формувати та розвивати вміння дітей досліджувати, критично та доказово мислити, робити висновки зі спостережень і досліджень, висловлювати та аргументувати свою думку. Розпочався урок, як завжди, з емоційного налаштування. Цього разу учні заповнювали банку своїм позитивом. А щоб дізнатися, куди вирушимо і з ким познайомимося, запропонувала загадку. 

четверг, 5 октября 2023 г.

четверг, 21 сентября 2023 г.

Мир - то велика цінність

 

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі. З метою формування глибокого розуміння питань, пов’язаних із миром, розширення знань учнів про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу у 4-Б класі проведено виховну годину «Мир - то велика цінність". 

вторник, 19 сентября 2023 г.

Чим небезпечний кібербулінг

На уроці української мови в 4-Б класі досліджували медіа. Зокрема мова йшла про онлайн спілкування. Опрацьовували тему на прикладі статті в підручнику «Булінг за книги» Діти прочитали про школяра, який страждав через булінг за любов до книги. Він вів свій блог, у якому розповідав про  прочитані книги. Діти в класі створили груповий чат, у якому почали глузувати з нього. 


Як врятувати хліб від цвілі?



Для формування ключових компетентностей необхідно вибрати таку технологію навчання, при якій учні більшу частину часу працюють самостійно, вчаться планувати, організовувати, контролювати та оцінювати свою навчальну діяльність та діяльність в цілому. Із багатьох сучасних освітніх технологій цікавою для застосування на уроках ЯДС - є дослідницька. Так учні 4-Б класу провели дослідження на тему «Як врятувати хліб від цвілі?». 


пятница, 15 сентября 2023 г.

Citius. Altius. Fortius

 

Олімпійський урок в 4-Б класі розпочався запитанням – як ви думаєте з якою метою проводяться Олімпійські ігри? Чому спеціальним гаслом ігор є три слова «Citius. Altius. Fortius», які  латинською означають – «Швидше, вище, сильніше». Щоб активізувати інтерес учнів до пізнання історії спорту, з метою популяризації олімпійського руху, ознайомила їх з історією Олімпійських ігор, з культурою та традиціями Стародавньої Греції. Учні дізналися, що засновником сучасних Олімпійських ігор є П’єр де Кубертен – французький громадський діяч. Але четверокласники не тільки слухали розповідь, переглядали відео, а й самі розповідали про першу олімпійську нагороду – вінок  з маслинового листя, чому на олімпійському прапорі 5 кілець різного кольору і що вони позначають, чому Олімпійський прапор білого  кольору, що олімпійський вогонь запалюють в Олімпії і він проходить свій шлях до міста, в якому відбуваються Олімпійські ігри, за допомогою смолоскипової естафети та закінчує подорож у великій чаші олімпійського стадіону.  Наступним етапом роботи стало вирішення проблеми: а чому ж у світі такий інтерес до олімпійського руху? Підсумовуючи обговорення, ми дійшли висновку, що  Олімпійський рух поширює у світі ідеї здорового способу життя, сприяє налагодженню дружніх стосунків між народами, континентами, бо Олімпійський вогонь подорожує планетою і запалює в серцях усіх людей світу дух свободи, миру, єдності, дружби та спорту.